تبلیغات
دکتر دارابی-روان شناس بالینی-تلفن 44030719 - اقسردگی دو قطبی علل و نحوه درمان

در اندرون من خسته دل ندانم کیست-که من خموشم و او در فغان و در غوغاست

اقسردگی دو قطبی علل و نحوه درمان

تاریخ:جمعه 8 تیر 1397-11:05 ق.ظ

اختلالات دوقطبی چیست؟

ازاختلال دو قطبی با عنوان افسردگی شیدائی نام برده می‌شد.همانگونه که از نام قبلی استنباط می‌شود کسی که دچار اختلال دوقطبی است دچار نوسانات خلقی  شدید میباشد.این نوسانات معمولا هفته ها یا ماها طول میکشد و با انچه مردم عادی در زندگی روزمره تجربه میکنند بسیارمتفاوت است.

خلق افسرده: احساس شدید افسردگی

خلق شیدا: احساس شادمانی بسیار و ناامیدی

خلق مختلط: به عنوان مثال خلق افسرده همراه با بیقراری و فعالیت بیش از اندازه ناشی از شیدائی.

 

شیوع اختلالات دو قطبی:

در حدود یک نفر از هر 100 بزرگسال در طول زندگی خود دچار این اختلال می‌گردد. معمولا این اختلالات بعد از سنین نوجوانی اتفاق می‌افتد. در سنین بالاتر از 40 سال این اختلالات غیر معمول است. مردان و زنان به یک اندازه در معرض ابتلا به این اختلالات قرار دارند.

 

انواع اختلال دو قطبی

اختلال دو قطبی نوع 1

حد اقل یک دوره خلق شیدا به مدت یک هفته وجود دارد.اگرچه بیشتر مبتلایان دوره افسردگی را هم تجربه می‌کنند ولی بعضی از انها فقط دوره شیدائی را تجربه می‌کنند.

دوره های شیدایی بدون درمان بین 3 تا 6 ماه به طول می‌انجامند.دوره‌های افسردگی در صورتی که مداوا نشوند 6-12 ماه ادامه پیدا می‌کنند.

 

اختلال دو قطبی نوع 2

در این نوع بیش از یک دوره افسردگی شدید وجود دارد. در صورتی که شدت خلق شیدایی کم است. این نوع به نام شیدائی خفیف (Hypomania) نامیده می‌شود.

                                                                                         ===================

کلمات کلیدی:افسردگی،درمان افسردگی،علائم افسردگی دو قطبی،اختلال دو قطبی،اختلال افسردگی حاد،اختلال افسردگی مزمن،دکتر روانشناس با تجربه در درمان افسردگی،متخصص درمان افسردگی،روانشناس خوب در درمان افسردگی،روانشناس با تجربه در درمان افسردگی،مراکز تخصصی در درمان افسردگی،متخصص درمان افسردگی دو قطبی،درمان افسردگی با هیپنوتیزم.مرکز رواندرمانی افسردگی.دکتر روانشناس خوب در درمان افسردگی.دکتر روانشناس با تجربه در درمان افسردگی.لمات کلیدی:افسردگی،درمان افسردگی،علائم افسردگی دو قطبی،اختلال دو قطبی،اختلال افسردگی حاد،اختلال افسردگی مزمن،دکتر روانشناس با تجربه در درمان افسردگی،متخصص درمان افسردگی،روانشناس خوب در درمان افسردگی،روانشناس با تجربه در درمان افسردگی،مراکز تخصصی در درمان افسردگی،متخصص درمان افسردگی دو قطبی،درمان افسردگی با هیپنوتیزم.مرکز رواندرمانی افسردگی.دکتر روانشناس خوب در درمان افسردگی.دکتر روانشناس با تجربه در درمان افسردگی.فسردگی،درمان افسردگی،علائم افسردگی دو قطبی،اختلال دو قطبی،اختلال افسردگی حاد،اختلال افسردگی مزمن،دکتر روانشناس با تجربه در درمان افسردگی،متخصص درمان افسردگی،روانشناس خوب در درمان افسردگی،روانشناس با تجربه در درمان افسردگی،مراکز تخصصی در درمان افسردگی،متخصص درمان افسردگی دو قطبی،درمان افسردگی با هیپنوتیزم.مرکز رواندرمانی افسردگی.دکتر روانشناس خوب در درمان افسردگی.دکتر روانشناس با تجربه در درمان افسردگی.لمات کلیدی:افسردگی،درمان افسردگی،علائم افسردگی دو قطبی،اختلال دو قطبی،اختلال افسردگی حاد،اختلال افسردگی مزمن،دکتر روانشناس با تجربه در درمان افسردگی،متخصص درمان افسردگی،روانشناس خوب در درمان افسردگی،روانشناس با تجربه در درمان افسردگی،مراکز تخصصی در درمان افسردگی،متخصص درمان افسردگی دو قطبی،درمان
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo
کلینیک روان شناسی بالینی دکتر دارابی